• dendrologai @ gmail .com
  • Nakvišų g. 14 Patamulšėlis, Rokų sen., LT-46164 Kauno raj.
  • TALKA BERŽOTO DENDROLOGINIAME PARKE

    Spalio 8 dieną vyko tradicinė dendrologų talka. Šį kartą vėl po 7 metų ji vyko Rabikiuose, Panevėžio r. pas dendrologų draugijos garbės narį prof.Stasį Juknevičių, Beržoto dendrologiniame parke.

    Nors oras buvo šaltas ir lietingas, bet nemažas talkininkų būrys suvažiavo iš įvairių Lietuvos vietovių.

    Paskutinė nuotrauka fotografuota prieš 7 metus tame pačiame parke

    Nei lietus, nei šaltis neišgąsdino talkininkų

    Į talką atvyko ir LDD garbės narė, pirmosios lietuviškos knygos apie dendrologiją autorė Aldona Vitkevičienė (antra iš dešinės)

    Prof. Stasys Juknevičius pasakoja apie savo parko įkūrimą

    Parke yra ir medinių skulptūrų

    Talkoje padėjo ir kariūnas iš Tauragės Eugenijus

    2009 m. rudenį po talkos Beržoto dendroparke
    Atnaujinta Sekmadienis, 09 Spalis 2016 13:48

  • Senas ir įdomus medis Pasvalio rajone

    Mums parašė p. Zigmas Pranckus iš Pasvalio rajono:

    „Gal būtų įdomu sužinot apie seną skroblą? Apie jį jokių žinių internete neradau. Kamieno apimtis 1,3m aukštyje net  5,05m. Aukštis neaiškus, bet gal apie 12-18m. Nuo žemės vienas kamienas su dreve išdeginta, aukščiau du kamienai. Medis vešlus, gyvybingas. Jis auga Pasvalio r. Lavėnų k. ūkininko Remigijaus Impolio lauke, ant Lėvens upės kranto. Jo apytikrės  koordinatės yra x-6197696, y-517839. Keista, bet šiais visuotinės informacijos apie kiekvieną smulkmeną laikais, apie šį unikalų, mano nuomone, medį internete nėra jokios informacijos. Ar yra storesnių skroblų Lietuvoje už šį medį? Kiek jam maždaug metų? Kyla daug klausimų. Ar vertingas toks medis ar jų Lietuvoje tokių tiek daug, kad jis nevertas didesnio dėmesio? O gal reikėtų, kad apie jį būtų žinoma platesnei visuomenei? Aš ten lankausi dažnokai, galėčiau nuotraukų atsiųsti ir daugiau. Jeigu tai verta dėmesio, norėčiau ir aš gauti informacijos, nes juo labai susidomėjau“.

    Atidžiau apžiūrėję daugelis dendrologų nusprendė, kad tai ne skroblas, o paprastoji vinkšna (Ulmus laevis). Bet kokiu atveju šis medis tikrai įspūdingas ir vertas būti saugomas kaip gamtos paveldo objektas

    Nuotraukų autorė Milda Spogytė
    Atnaujinta Penktadienis, 16 Rugsėjis 2016 20:58