• dendrologai @ gmail .com
  • Nakvišų g. 14 Patamulšėlis, Rokų sen., LT-46164 Kauno raj.

Vasarinė Lietuvos dendrologų ir gėlininkų kelionė į Slovėniją ir Kroatiją

Šiais Lietuvos šimtmečio minėjimo metais organizuojama bendra Lietuvos dendrologų draugijos ir Lietuvos gėlininkų sąjungos pažintinė-poilsinė kelionė į Slovėniją ir Kroatiją.

Kelionės data 2018 06 30 – 07 10

Kelionės programa (trumpas aprašymas)

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Slovėniją. Lankome Mozirski gaj parką*, Liublianos botanikos sodą. Nakvynė viešbutyje Slovėnijoje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame Slovėnijos Volčji Potok Arboretumą*, Postoinos urvus*, Predjamos pilį*. Nakvynė viešbutyje Kroatijoje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į UNESCO saugomą Plitvicos ežerų nacionalinį parką*. Kelionė per Kroatiją. Vėlai vakare atvykstame į Makarskos kurortą. Trumpa pažintis su Makarskos kurortu. Nakvynė.

5 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems dienos išvyka laivu** į Hvaro ir Bračo salas. Nakvynė Makarskos kurorte.

6 diena. Dienos išvyka į Dubrovniką, pakeliui lankome Trsteno arboretumą*. Pageidaujantiems plaukimas** į Lokrum salą, kur įsikūręs botanikos parkas. Nakvynė Makarskos kurorte.

7 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Po pietų siūlome aktyviai praleisti laiką kalnuose. Mažais autobusiukais važiuosime į Biokovo gamtos parką**, aplankant Biokovo botanikos sodą Kotišina. Nakvynė Makarskos kurorte.

8 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Nakvynė Makarskos kurorte.

9 diena. Vykstame į Splitą. Ekskursija po miestą. Lankome Kirkos upės krioklių parką*. Vykstame į Kroatijos sostinę Zagrebą. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Pusryčiai. Lankome Zagrebo universiteto botanikos sodą, Mariboro universiteto botanikos sodą*. Vykstame į patį Mariborą – antrą didžiausią Slovėnijos miestą, lankomės prie seniausios vynuogės, įtrauktos į Gineso rekordų knygą. Vykstame į viešbutį Čekijoje.

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Platesnę kelionės programą bei lankomų objektų aprašymus skaitykite prisegtame dokumente.​

Kelionės kaina nariams 490 eur + lankomi mokami objektai* apie 120 eur.

Papildomai galima pasirinkti maitinimą (5 pusryčiai ir 5 vakarienės) gyvenant Makarskos kurorte 65 eur (galima užsisakyti tik 5 pusryčius 30 eur arba tik vakarienę 35 eur)

Avansą 300 eur pervesti iki balandžio 30d. (Informacija dėl pervedimo bus suteikta užsiregistravus)

Nuo gegužės 1d., jei liks laisvų vietų, registruosime visus norinčius.

Tad paskubėkite registruotis, nes vietų skaičius labai ribotas.

Kelionės kaina ne nariams 540 eur.​

Į kelionės kainą įskaičiuota:

* kelionė autobusu;

* 5 nakvynės Makarskos kurorte privačiame sektoriuje be maitinimo;

* 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

* kurorto rinkliava asmeniui;

* kelionės vadovo paslaugos;

* ekskursinė programa;

* kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

* (*) – bilietai į mokamus objektus ~ 120 eur.

* (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (Kainos surašytos žemiau)

* maitinimas Makarskos kurorte: 5 pusryčiui – 30 eur; 5 vakarienės – 35 eur;

Pusryčiai – kontinentiniai, vakarienė: sriuba, karštas patiekalas, desertas arba vaisius (vakarienės metu gėrimai už papildomą mokestį).

* oro kondicionierius Makarskos kurorte 25 eur kambariui;

* medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

**Papildomos pasirenkamos išvykos ir pramogos:

Išvyka laivu į Hvaro ir Bračo salas: suaugusiam ~ 33 eur;
Plaukimas į Lokrum salą ~ 10-15 eur;

Biokovo gamtos parkas ir saulės palydėjimas: suaugusiam ~ 30 eur;

Kiti mokami objektai pagal pasirinkimą (Splito katedra ~ 3 eur ir kt.);

Vietinių gidų paslaugos

Pastabos:

* objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;

* bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

*vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.

REGISTRACIJA:

El.paštu: dendrologai@gmail.com

Registruojantis nurodyti:

​*Vardą, pavardę, gimimo datą;

​*Asmens dokumento, kurį pasiimsite į kelionę, galiojimo datą (atkreipkite dėmesį, kad asmens dokumentas turi galioti ne trumpiau kaip iki 2019 01 10);

​*Pageidaujamus papildomus pasirinkimus Makarskos kurorte: pusryčiai, vakarienė, kambarys su kondicionieriumi.

Telefonas pasiteiravimui 8 687 93889 Rasa

Kelionės programa (išsamus aprašymas)

SLOVĖNIJA-KROATIJA 11 D.

5 nakvynės Makarskos kurorte!

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Slovėniją. Vykstame į Mozirski gaj parką*,kuris užima apie 7 hektarų teritoriją, kruopščiai laikomose gėlynuose galima pamatyti milijonus žiedų, išpuoselėtus alpinariumus, japonišką ir vaistažolių sodus, etnografinius objektus ir kt. Jau 30 metų šis parkas laikomas gražiausiu šalyje. Vykstame į Liublianą. Lankome nedidelį Liublianos botanikos sodą, kuris įkurtas 1810 metais ir yra seniausia Slovėnijos kultūros, mokslo ir švietimo įstaiga. Sode yra daugiau nei 4500 augalų rūšių bei porūšių.  Nakvynė viešbutyje Slovėnijoje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į labiausiai lankomą Slovėnijos Volčji Potok Arboretumą*, kuris užima daugiau nei 85 hektarų teritoriją, ir čia galima išvysti daugiau nei 3500 rūšių augalų. Vykstame į Postoiną, kur aplankome nuostabų gamtos stebuklą – Postoinos urvus*. Upės vanduo suformavo apie 20 km ilgio taką. Šiuo metu lankytojams atvira daugiau nei 5 km ilgio urvo atkarpa. Dalį tako (apie 1,5 km) eisime pėsčiomis ir (3,5 km) važiuosime senoviniu traukinuku. Keliaudami po Postoinos urvus galėsite pasigrožėti tikrais požemių ir vandens meno šedevrais: įvairiausio dydžio galerijomis ir koridoriais, nusėtais įmantriausių formų stalaktitais ir stalagmitais. Čia oro temperatūra tesiekia 10 laipsnių šilumos. Vivariume galėsite pamatyti Proteus anguinus žuvį, kuri gyvena visiškoje tamsoje ir šaltyje. Vos už 9 kilometrų nuo Postoinos urvų stovi didinga Predjamos pilis*. Ji tarsi ant uolos, 123 metrų aukštyje, pakibusi viena gražiausių ir žymiausių Slovėnijos pilių, stovinti daugiau nei 800 metų. Dabar pilyje veikia muziejus, vyksta riterių turnyrai. Iš jos galima patekti į 13 km ilgio urvus – labirintus, išsidėsčiusius skirtinguose aukščiuose. Nakvynė viešbutyje Kroatijoje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į UNESCO saugomą Plitvicos ežerų nacionalinį parką*, kur miškais apaugusiame slėnyje tyvuliuoja 16 didelių ir daug mažų krištolo skaidrumo ežerų, kuriuos jungia gausybė vandens krioklių. Nepakartojama gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Kelionė per Kroatiją. Vėlai vakare atvykstame į Makarskos kurortą. Trumpa pažintis su Makarskos kurortu: miesto promenada, K. Kačičiaus aikštė, Šv. Morkaus bažnyčia, Pranciškonų vienuolynas, kuriame saugoma viena turtingiausių pasaulyje kriauklių kolekcija.  Nakvynė.

5 diena.Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems siūlome dienos išvykąlaivu** į Hvaro ir Bračo salas. Išplauksite iš Makarskos kurorto uosto ir grožėdamiesi tolstančiais Biokovo kalnais plauksite į ilgiausią Kroatijoje Hvaro salą, esančią vidurio Dalmatijos archipelage. Aplankysite vieną iš salos miestelių, kur galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis ir užlipti į apžvalgos aikštelę ant XVI amžiuje fortu paverstos bažnyčios stogo. Plaukiant į Bračo salą, laivo įgula vaišins ką tik iškepta žuvimi bei vynu. Bračo sala yra aukščiausia sala Adrijos jūroje. Aplankysite miestelį, iš kurio pėsčiomis arba vandens taksi** galėsite pasiekti Auksinį iškyšulį – gražiausią paplūdimį visoje Kroatijoje. Turėsite puikią progą pasimėgauti maudynėmis. Nakvynė Makarskos kurorte.

6 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems siūlome dienos išvyką į gražiausią Kroatijos miestą–tvirtovę Dubrovniką, pakeliui lankome Trsteno arboretumą*. Tai seniausias arboretumas šioje europos dalyje.Tiksli arboretumo pradžios data nėra žinoma, tačiau ji jau egzistavo iki 1492 m., Kai buvo pastatytas 15 m pločio akvedukas, skirtas drėkinti medelyną, šis akvedukas vis dar naudojamas. 1962 m. „Arboretum Trsteno“ buvo įtrauktas į saugomų gamtos paminklų sąrašo sąrašą kaip kraštovaizdžio architektūros paminklas. Saugoma teritorija apima apie 25,5 hektarų. Arboretumo pasididžiavimas centrinėje dalyje augantys du rytiniai platanai (Platanus Orientalis), kuriems jau daugiau nei 500 metų. Vykstame į Dubrovniką, kurio senamiestis apjuostas įspūdinga gynybine siena**. Nuo jos atsiveria nepakartojama miesto panorama. Ekskursija po UNESCO saugomą senamiestį: Placos gatvė, Onufrijaus šaltinis, Rolando kolona, gynybinės sienos ir fortai, bažnyčios, miesto aikštės. Pageidaujantiems siūlome plaukimą** į Lokrum salą, kur įsikūręs botanikos parkas. Jis buvo įkurta 1959 m., siekiant ištirti egzotinių augalų pritaikymą Lokrum klimatui. Karo metu jis buvo stipriai suniokotas, šiandien čia yra apie 800 augalų rūšių. Taip pat plaukimo metu galėsite pasigrožėti įspūdingais nuo jūros atsiveriančiais miesto vaizdais. Nakvynė Makarskos kurorte.

7 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Po pietų siūlome aktyviai praleisti laiką kalnuose. Mažais autobusiukais važiuosime į Biokovo gamtos parką**. Tai įspūdingo grožio gamtos ir gyvūnijos parkas, pavergiantis kalnų grožiu. Aplankysime  Biokovo botanikos sodą Kotišina. Tai nėra klasikinis botanikos sodas. Jis įkurtas kalnų šlaite 350-500 metrų aukštyjeir yra neatsiejama Biokovo gamtos parko dalis. Sode auga apie 300 laukinių augalų rūšių, būdingų Viduržemio jūros kalnams, taip pat yra ploteliai su egzotiniais, vaisiniais bei vaistiniais augalais.Žygio metu į Biokovo kalnus, grožėsitės įspūdinga panorama, būsite vaišinami tradiciniais kroatiškais užkandžiais, vynu ir kroatiška naminuke. O taip pat palydėsite saulę. Kadangi vyksite į kalnus, nepamirškite tinkamos aprangos ir apavo. Nakvynė Makarskos kurorte.

8 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Nakvynė Makarskos kurorte.

9 diena. Vykstame į Splitą. Ekskursijos metu Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo UNESCO saugomas Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, buvusi Jupiterio šventykla, katedra**, senamiestis ir kiti architektūros paminklai. Laisvu laiku – nepamirštamas atokvėpis vienoje iš šalia garsiųjų rūmų prigludusių kavinių. Vykstame į nuostabų Kirkos upės krioklių parką*. Tai vienas iš Kroatijos nacionalinių parkų, pasižymintis unikaliu kraštovaizdžiu ir įspūdingais upės kriokliais. Kirka upė teka kalkakmenio tarpekliais, savo kelyje įveikdama daugybę kliūčių: krioklių, kaskadų ir slenksčių. Esant galimybei, maudynės kriokliuose. Vykstame įKroatijos sostinę Zagrebą. Nuo 1991 m. šis legendinis miestas tapo nepriklausomos Kroatijos sostine. Vakarinės ekskursijos metu lankome viduramžiškus miesto rajonus: Gradecą ir Kaptolą. Gradeco senamiestyje apžiūrėsime puikiai išsilaikiusius buvusio laisvo karališkojo miesto akcentus: Akmeninius miesto vartus su koplytėle, pasivaikščiosime akmeninėmis gatvelėmis, vedančiomis į Šv. Morkaus aikštę. Jos didybę mena prieš aštuonis šimtmečius įkurta bažnyčia bei viduramžių turgus. Kaptole pamatysime Šv. Stepono katedrą, laikomą miesto simboliu.  Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Pusryčiai. Lankome Zagrebo universiteto botanikos sodą. Tai seniausias botanikos sodas Kroatijoje, įkurtas 1889 metaisApie pietus atvykstame į Mariboro universiteto botanikos sodą*. Vykstame į patį Mariborą – antrą didžiausią Slovėnijos miestą. Pasivaikščiosime po labai įdomų senamiestį su daugybe skverelių, pamatysime seniausią vynuogę, įtrauktą į Gineso rekordų knygą, kuriaijau virš 400 metų, tačiau kasmet dar gausiai deranti. Vykstame į viešbutį Čekijoje.

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.Atnaujinta Ketvirtadienis, 19 Balandis 2018 11:23