• dendrologai @ gmail .com
  • Nakvišų g. 14 Patamulšėlis, Rokų sen., LT-46164 Kauno raj.

Kviečiame į kelionę po Balkanų šalis

2022 m. birželio 24 – liepos 10 d. SERBIJA-MAKEDONIJA-KOSOVAS-ALBANIJA-JUODKALNIJA-BOSNIJA ir HERCEGOVINA.

Kelionės kaina vienam žmogui pagal duotą programą 1099 eur. Į šią kainą įskaičiuota 17 d. kelionė autobusu, 2 vairuotojų nakvynės, 16 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais, ir visa, kas reikalinga kelionei. Kaina suskaičiuota esant 40 mokančių žmonių. Galutinė kaina priklausys nuo to, kiek bus važiuojančių. Rašykite dendrologai@gmail.com arba skambinkite Loretai Semaškienei 8-687 10051.

1 diena. Kaunas – Hokovcė = važiavimas per Lietuvą, Lenkiją (lenkiški pietūs už papildomą mokestį), Slovakiją (nakvynė).

2 diena. Hokovcė – Belgradas = po pusryčių važiavimas per Slovakiją, Vengriją, Serbiją (nakvynė); ekskursija Belgrade.

3 diena. Belgradas – Skopjė = po pusryčių važiavimas per Serbiją, Makedoniją (nakvynė sostinėje); laisvas laikas Džerdapo nacionaliniame parke (kandidatas į pasaulio paveldo sąrašą) Serbijoje, laisvas laikas Skopjėje.

4 diena. Makedonija: po pusryčių laisvas laikas Matkos slėnyje ir urve Vrelo, laisvas laikas „Akmeniniame miške“, nakvynė Ohride.

5 diena. Makedonija = laisvadienis Ohride = po pusryčių ekskursija, laisvas laikas Ohride (Pasaulio paveldo objektas), maudymasis Ohrido ežere, nakvynė Ohride.

6 diena. Ohridas – Prizrenas = po pusryčių važiavimas per Makedoniją, Kosovą (nakvynė Prizrene); laisvas laikas Prizrene (gražiausias Kosovo miestas), stačiatikių Dečanų vienuolynas (Pasaulio paveldo objektas) ir jo garsioji „ufonautiška“ XIV a. freska, Rugovos slėnis.

7 diena. Prizrenas – Kruja = po pusryčių važiavimas per Kosovą, Albaniją (nakvynė Krujoje); lankymasis Tiranos botanikos sode, ekskursija Tiranoje, ekskursija ir laisvas laikas  Krujoje.

8 diena. Kruja – Saranda = po pusryčių važiavimas per Albaniją; ekskursija ir laisvas laikas Berate (Pasaulio paveldo objektas), laisvas laikas Sarandoje, nakvynė Sarandoje.

9 diena. Aplink Sarandą po pusryčių = ekskursija Butrinte (Pasaulio paveldo objektas), laisvas laikas prie Žydrosios akies (praeityje šis gamtos stebuklas buvo skirtas tik išrinktiesiems), ekskursija ir laisvas laikas Džirokasteryje (Pasaulio paveldo objektas), nakvynė Sarandoje.

10 diena. Laisvadienis Sarandoje po pusryčių su maudymusi Jonijos jūroje, rekomenduojamas pasiplaukiojimas laivu Jonijos jūroje palei pakrantę, nakvynė Sarandoje.

11 diena. Saranda – Škoderis = po pusryčių važiavimas per Albaniją; Logaros nacionaliniame parke, ekskursija Škoderyje, nakvynė Škoderyje.

12 diena. Be pusryčių ankstyvas išvykimas link Valbonos slėnio. 55 km važiavimas, 2 val. plaukimas Komano ežeru ir Valbonos nacionalinis parkas (gražiausias ir paslaptingiausias Albanijoje); Prakeiktųjų (Prokliatije) kalnų vaizdai, nacionaliniai valgiai – pietūs ir vakarienė – , nakvynė Valbonoje.

13 diena. Po pusryčių tolesnė pažintis su Valbonos nacionaliniu parku. Grįžimas atgal su 2 val. plaukimu ir 55 km važiavimu. Nakvynė Škoderyje.

14 diena. Škoderis – Vogošča = po pusryčių važiavimas per Albaniją, Juodkalniją, Bosniją ir Hercegoviną; seniausio Europoje alyvmedžio apžiūrėjimas, laisvas laikas Biogrado kalno nacionaliniame parke – ežero apėjimas vienu iš nedaugelio Europoje pirmykščiu mišku, ekskursija Sarajeve, nakvynė Vogoščoje prie Sarajevo.

15 diena. Vogošča – Visokas – Sarajevas – Vogošča = po švediško stalo principo pusryčių važiavimas per Bosniją ir Hercegoviną = ekskursija didžiausių pasaulyje Bosnijos piramidžių slėnyje Visoke ir Saulės piramidės požemiuose bei senovinės kapavietės Vratnicoje apžiūrėjimas Archeologiniame parke Bosnijoje, bosniški pietūs (čevapčičiai = čevapai) Visoke, (jei liks laiko) ekskursija Sarajevo Tunelio muziejuje, nakvynė Vogoščoje prie Sarajevo.

16 diena. Vogošča – Ružomberokas = po švediško stalo principo pusryčių važiavimas per Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Vengriją, Slovakiją = vakarienė už papildomą mokestį pakelės restorane „ant sienos“ Slovakijoje, nakvynė Slovakijoje.

17 diena. Ružomberokas – Kaunas = po pusryčių važiavimas per Slovakiją, Lenkiją (lenkiški pietūs už papildomą mokestį), Lietuvą; grįžimas į Kauną labai vėlai vakare.

Parengė Erikas Laiconas

Mus lydėti sutiko p.Erikas Laiconas, kuris yra tų kraštų žinovas. Albanijoje prisijungs vietinis albanų gidas, kuris taip pat lydės mus visas dienas ir pasakos apie savo šalį. Kelionė gana intensyvi, bet yra numatyta ir laisvesnių poilsio dienų su pasimaudymu Jonijos jūroje ir kt. Taip pat bus galimybė paragauti vietinių patiekalų (už papildomą kainą).

Reikalavimai dėl Covid-19:

Visoms šalims, per kurias keliausime: Lenkija, Slovakija, Vengrija, Serbija, Makedonija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina – tinka LR asmens tapatybės kortelė ( ir pasas taip pat).

Lenkija

Nuo 2022 m. kovo 28 d. panaikinami su COVID-19 susiję apribojimai atvykstant į Lenkijos Respubliką.

Slovakija

Atvykimui į Slovakiją šiuo metu netaikomi apribojimai, nebėra reikalavimo registruotis ar izoliuotis atvykstant.

Vengrija

Nuo 2022 m. kovo 7 d. visi su Covid-19 susiję įvažiavimo į Vengriją apribojimai panaikinti.

SERBIJA

Vasario 28 d. Serbija atnaujino informaciją apie atvykimo apribojimus. Užsienio piliečiai gali atvykti į Serbiją, jeigu atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

Turi ES skaitmeninį sertifikatą, išduotą kompetentingos įstaigos ES šalyje narėje ir patvirtinantį pasiskiepijimą, persirgimą arba neigiamą testą. Sertifikatas gali būti taip pat išduotas ne ES šalyje narėje, dalyvaujančioje ES skaitmeninio sertifikato išdavimo sistemoje. Tokių šalių sąrašas skelbiamas čia.

Apribojimai netaikomi iki 12 val. trukmės tranzitu per Serbiją vykstantiems asmenims, asmenims iki 12 metų amžiaus, sunkvežimių vairuotojams, vykdantiems pervežimo paslaugas.

SVARBU: vaikai nuo 12 iki 18 metų amžiaus gali atvykti į Serbiją nepateikę neigiamo PCR testo, greitojo antigenų testo ar skiepų sertifikato, jeigu per 48 val. nuo atvykimo į Serbiją pateiks teritorinei sveikatos priežiūros įstaigai neigiamą PCR ar antigenų testą.

MAKEDONIJA

Šiaurės Makedonijoje panaikinti visi su COVID-19 susiję kelionių apribojimai.

ALBANIJA

Atvykstantys į Albaniją arba vykstantys per šalį tranzitu  asmenys privalo pateikti vieną iš žemiau nurodytų dokumentų (galioja visiems, vyresniems nei 6 m.):

1) Pažymą dėl užbaigto vakcinacijos proceso, nuo kurio užbaigimo turi būti praėję ne mažiau nei 14 dienų.

2) Pažymą dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo atlikto COVID-19 testo (PGR) neigiamo atsakymo arba ne anksčiau nei prieš 48 val. atlikto COVID-19 greitojo antigeno testoneigiamo rezultato.

3) Pažymą, kad asmuo yra persirgęs COVID 19 (nuo persirgimo datos turi būti praėję ne daugiau nei 6 mėnesiai).

Ribojimai šalies viduje

  • Taikomas reikalavimas dėvėti veido kaukę uždarose patalpose ir viešajame transporte.
  • Draudžiami didesni nei 50 asmenų susibūrimai.

BOSNIJA IR HERCEGOVINA

Užsieniečiai, atvykstantys į Bosniją ir Hercegoviną, šalies pasienio punkte turi pateikti :

-neigiamą, ne senesnį kaip 48 val., Covid-19 PGR (anglų k. PCR) arba greitąjį antigeno testą, jeigu atvykstama iš Europos Sąjungos šalies, arba ne senesnį nei 72 val., jeigu atvykstama iš ne Europos Sąjungos šalies (neigiamo testo rezultatus galima pateikti elektronine arba popierine forma);

-arba sertifikatą apie ne vėliau kaip prieš 14 dienų gautą antrą vakcinos nuo Covid-19 dozę arba vieną dozę, jeigu tai vienos dozės vakcina;

-arba gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad asmuo laikotarpyje nuo 14 iki 180 dienų iki Bosnijos ir Hercegovinos sienos kirtimo dienos pasveiko nuo Covid-19 ligos.Atnaujinta Penktadienis, 29 Balandis 2022 18:19