• dendrologai @ gmail .com
  • Nakvišų g. 14 Patamulšėlis, Rokų sen., LT-46164 Kauno raj.
Naujienos
Kelionė į Akmenės ir Mažeikių rajonus

Kelionė į Akmenės ir Mažeikių rajonus

2024 m. gegužės 11-12 dienomis dendrologų draugijos nariai kartu su bičiuliais keliavo apžiūrėti Mažeikių bei Akmenės krašto dendrologines, gamtines bei kultūrines šio krašto vertybes.

Pirmas sustojimas buvo Papilės miestelyje. Kartu su Ventos regioninio parko gidu Ramūnu Dulinsku aplankėme penkiolikakamienę liepą, Jurakalnio apžvalgos bokštą, Papilės piliakalnį ir Simono Daukanto kapą, beždžionių tiltą, Ventos upės slėnį, S.Daukanto paminklą bei kt. Vėliau vykome į Ventos regioninio parko lankytoju centrą apžiūrėti ekspozicijos bei pasiklausyti R.Dulinsko paskaitos apie Juros periodo bei akmens amžiaus iškasenas.

Sekantis apsilankymas – Kamanų rezervato lankytojų centre, paskaita ir filmuko peržiūra. Vėliau su šio rezervato gidais Kristina ir Vaidu vykome į pažintinį taką pačiame rezervate, kurį galima lankyti tik su darbuotojų palyda, nes ten gamta saugoma ypač griežtai. Apžiūrėję rezervatą pažintiniame take, užkopėme į apžvalgos bokštą.

Paskutinis šeštadienio apsilankymas buvo Jadvygos Balvočiūtės vaistažolių ūkyje. Ten degustavome žolelių arbatas, klausėme paskaitos, apžiūrėjome ūkį.

Vakarienė ir nakvynė buvo Viliošių kaimo turizmo sodyboje.

Sekmadienį su gidu-istoriku Ramūnu Znutu aplankėme Akmenės centrą, nuvykome apžiūrėti šio miestelio gamtos ir kultūros parko. Po to ekskursija vyko Marso kanjonuose. Taip vadinamas Menčių klinčių karjeras, tikrai įspūdinga vieta.

Pietūs vyko Sedoje, kur sočiai privalgėme šio krašto kulinarinio paveldo – pusmarškonės košės. Mums ją paruošė Sedos bendruomenės moterys, pasipuošusius tautiniais rūbais. Buvo labai labai skanu.

Toliau vykome į Renavo dvaro parką. Čia ekskursiją pravedė gamtininkas Deividas Makavičius, kuris aprodė ne tik dvaro pastatus, parką ir storiausią Lietuvos eglę, bet išgirdome įdomų pasakojimą apie šikšnosparnius, ir netgi vieną pamatėme !

Paskutinis turistinio maršruto taškas – privati dendrologų draugijos nario Romualdo Bračo sodyba Dirvonėnuose (netoli Kuršėnų). Šeimininkas nustebino gausia sumedėjusių augalų kolekcija, retais spygliuočiais, įdomių formų ir spalvų gausybe dekoratyvinių augalų.

Parašykite komentarą