• dendrologai @ gmail .com
  • Nakvišų g. 14 Patamulšėlis, Rokų sen., LT-46164 Kauno raj.
  • Visuotinis dendrologų draugijos susirinkimas

    Visuotinis dendrologų draugijos narių susirinkimas įvyko š.m. balandžio 12 d. Lietuvos inžinerijos kolegijoje (buvusi KMAIK, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija).

    LDD pirmininkas Arvydas Rutkauskas pateikė trumpą ataskaitą apie 2024 metus: finansus, įvykusius susirinkimus, keliones bei kt. Informavo apie privačią iniciatyvą Kenijoje, plynaukštėje, įveisti lietuviškų ąžuolų mišką. Siūlė kasmet vieną nusipelniusį Draugijos narį paskelbti Metų dendrologu. Šiemet juo galėtų tapti Vytautas Ramanauskas, Lietuvos dendrologų draugijos kūrėjas ir pirmasis jos vadovas. Taip pat, kad reikėtų išrinkti ir metų medį, juo galėtų tapti V. Ramanausko tyrinėti maumedžiai. Toliau kuriami filmukai apie nusipelniusius LDD narius. Informavo apie neseniai įvykusį Aplinkos ministerijos organizuotą pasitarimą dėl Stelmužės ąžuolo.

    Dr. Valerija Baronienė susirinkimo dalyviams papasakojo apie dabartinį Draugijos narių sąrašą ir jo
    pasikeitimus pastaraisiais metais. Šiuo metu mūsų yra 102 nariai, susirinkimo metu pareiškė norą įstoti 5
    asmenys. Nors galutinį sprendimą dėl naujų narių priima Draugijos valdyba, po kandidatų prisistatymo
    susirinkusieji plojimais pritarė jų narystei, tad dalyvaujantys valdybos nariai taip pat patvirtina Draugijos
    nariais tapus Rasą Aleksandravičienę, Kęstutį Armolaitį, Loretą Buknienę, Kristiną Kanišauskaitę – Šaltmerę ir Vytautą Nemčinavičių. Sveikiname !
    Po susirinkimo vyko labai įdomi ekskursija po Dubravos apyrubės mišką ir pelkę, kurią pravedė šios kolegijos lektorius dr. Remigijus Bakys.

  • Kviečiame į kelionę po Telšių kraštą

    Kviečiame keliauti su dendrologų draugija po Telšių krašto dendrologines bei kitas gamtines vertybes gegužės 17-18 dienomis.

    Pirmąją dieną numatoma:

    Su gidu Kaziu Praeru aplankyti Medvėgalio piliakalnį, Varnių regioninio parko lankytojų centrą, Debesnų botaninį-pažintinį taką, Lopaičių šventvietę (piliakalnį, dolmenus, pažintinį taką, šaltinį), Tverų bažnyčią (turinčią paslaptį) ir patį Tverų miestelį bei Skaborų ąžuolą. Šatrijos piliakalnį su vietine gide-ragana. Vakare vyks žemaitiška degustacinė vakarienė „Gražinos sodyboje“. Nakvynė „Sakalų slėnyje“ arba „Gražinos sodyboje“.

    Antrąją dieną vyks ekskursija su gide po gražiausias Telšių vietas (Masčio ežero pakrantė, rožynas, ąžuolai senoliai, meškos skulptūra, kariljonas, kt.). Po to aplankysime Degaičių dvaro parką, kuris turtingas dekoratyviniais sumedėjusiais augalais ir jį tebepuoselėja mūsų draugijos garbės narys Adolfas Kišonas, kuriam šiemet sukaks 99 metai! Po to vyksime link Žemaičių Kalvarijos į kito draugijos garbės nario Vacio Monkausko sodybą, kurioje ne tik gausu įvairių sumedėjusių augalų rūšių, bet sodyba tikrai gražiai prižiūrima.

    Maršrutas dar gali šiek tiek keistis. Jei bus įmanoma, prie Medvėgalio galime bristi per kūlgrindą.

    Dviejų dienų kelionės su autobusu ir nakvyne kaina 110 eurų.

    Į kainą įskaičiuotas autobusas su vairuotoju, gidai ir nakvynė sodyboje (kambariai triviečiai ir keturviečiai su patogumais), pirtis ir kubilas.

    Į kainą neįskaičiuota žemaitiškų patiekalų degustacinė vakarienė „Gražinos sodyboje“ (16 eurų) bei pusryčiai (5 eurai). Registruotis reikia el. paštu dendrologai@gmail.com

  • Kviečiame į kelionę su dendrologais į Airiją

    Registracija baigta, grupė surinkta.

    Ateinančios vasaros planuose – dendrologų kelionė į smaragdinę salą Airiją. Tai žalia, drėgna, švelnaus klimato, turtinga ir nepigi šalis, tarp kitų gerų dalykų garsėjanti savo sodais ir parkais.
    Apsispręsti dėl kelionės reikia greitai, tad štai pagrindinė informacija.
    Laikas: liepos 19-25 d.
    Kelionė į Airiją: lėktuvu Kaunas (liepos 19 d. 06:05 val.) – Dublinas ir Dublinas (liepos 25 d. 16:15 val.) – Kaunas. Bilietai nepigūs (apie 400 eurų ir ateityje turbūt brangs), juos reikės nusipirkti patiems, kai bus apmokėta ir patvirtinta kelionė. Galite keliauti ir kitaip, svarbu atsirasti Dubline liepos 19 d. ryte.
    Kelionė Airijoje: išnuomotu autobusu su vietiniu vairuotoju.
    Nakvynės: dviviečiai ir triviečiai kambariai viešbučiuose su pusryčiais. Kas nori vienviečio kambario – priemoka 420 eurų.
    Objektai: Dublinas (ekskursija su gidu; visur kitur keliaujame be gido)
    Niugrendžas – garsi neolito laikų druidų kapavietė (3300–2900 m. pr. m. e., senesnė už Egipto piramides ir Stounhendžą)  https://www.mytrips.lt/idomybes/niugrendzas
    Dublino ir Belfasto botanikos sodai
    Powerscourt dvaro sodas ir Powerscourt krioklys (121 m aukščio, aukščiausias Airijoje)
    Glendalough slėnis  – ledyninis slėnis, garsėjantis vaizdingais VI amžiuje įkurto vienuolyno likučiais ir įspūdingais vaizdais https://glendalough.ie/
    Kilkenny – viduramžių miestas ir pilis
    Kašelio uola – gerai išlikusi tvirtovė, kurioje nuo nuo 5 a. gyveno pietvakarių Airijos karaliai, unikalus europinės reikšmės archeologinis kompleksas
    Mohero uolos – 214 m iškilusios uolos, prie Atlanto vandenyno, vienas įspūdingiausių Airijos kraštovaizdžių ir gausiausiai lankomų objektų
    Milžinų kelias (Giant’s Causeway) – didžiausia lavos plynaukštė Europoje, sudaryta maždaug iš 40000 bazaltinių stulpų, nusidriekiančių 150 m į jūrą. UNESCO pasaulio paveldo objektas.
    Fota House arboretumas ir sodas, Caher Bridge, Salthill ir dar vienas kitas sodas,  keli medelynai.
    Maršrutas ir objektai dar derinami, gali būti pasikeitimų. Daugiau informacijos apie objektus paskelbsime vėliau.
    Kaina priklausys nuo keliaujančiųjų skaičiaus, orientacinė 1100 – 1300 eurų ne draugijos nariams. Į kainą įeina: viešbučiai su pusryčiais, autobusas su vairuotoju, kelionės dokumentų sutvarkymas. Į kainą neįskaičiuota: lėktuvo bilietai, bilietai į mokamus objektus, draudimas, asmeninės išlaidos maistui ir pramogoms.
    Norinčius keliauti prašome kuo greičiau pranešti Valerijai Baronienei el. paštu  betweenaround@gmail.com  Sudaromi atskiri LDD narių ir ne narių sąrašai, pirmenybė – Draugijos nariams, po to kitiems. Galutinis registracijos terminas – vasario 27 d., bet jei visos vietos užsipildys, registraciją baigsime anksčiau. Registruojantis praneškite, ar norite 2-viečio ar 3-viečio kambario (ar užsisakot vienvietį su priemoka).
    Iki kovo 6 d. reikės sumokėti avansą – 600 eurų. Užsirašę į kelionę apie tai bus informuoti vėliau.

    Su geriausiais linkėjimais,
    Valerija Baronienė

    Nuotrauka iš https://www.holidaycottages.co.uk/

  • Nei kolekcinis nei ne kolekcinis, „ŠIMTINIS“

             2023 metais VDU Botanikos sodas šventė 100 metų. Ta proga ieškojau kokio simbolinio medžio. Į akis krito paprastasis ąžuolas šalia pastato adresu Ž. Žilibero g. Kaune 4. Pamatavau kamieno apimtį 130 cm aukštyje, ogi 339 cm ir nustebau: skersmuo – 108 cm. Paskaidžius 108 į 100 ir 8, turim 100 metų VDU Botanikos sodui ir liepos 8 dienos, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis padėjo kertinį akmenį būsimai oranžerijai atitikmenį. Koks jo amžius ? Gal 300 metų, jei paskaičiuotume pagal „Lietuvos Dendrologiją“ (M. Navasaitis ir kt., 2003) nurodytus statistinius duomenis – 90 metų ąžuolo skersmens 36,2 cm.

    Šalia Ž. Žilibero g. 2 Kaune auga 440 cm apimties, nepraeikit pro šalį.

    VDU Botanikos sodo vyresn. specialistė Jolanta Šabūnaitė

  • Sveikiname Liną Kluonienę !

    Vasario 14-ąją, ypatingą šv. Valentino dieną, jubiliejų švenčia ilgametė Lietuvos dendrologų draugijos narė Lina Kluonienė. Visos LDD narių vardu sveikiname ! Linkime smagios gimtadienio šventės ir toliau išlikti tokiai žingeidžiai, linksmai ir dainingai !

  • Lietuvos dendrologų draugijos valdybos posėdis

    Šių metų vasario 7 d. įvyko nuotolinis LDD valdybos posėdis.

    Aptarti 2024 m. vykę renginiai, jų metu iškilę spręstini klausimai. Planuojama šių metų veikla. Visuotinį LDD narių susirinkimą numatyta rengti 2025 m. balandžio 12 d. 11 val. Girionyse, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje (Liepų g. 1). Po susirinkimo – ekskursija Dubravos rezervatinėje apyrubėje. Pavasario kelionė po Lietuvą planuojama gegužės 17-18 dienomis. Šiemet aplankysime Žemaitiją – Telšius, Degaičius, Varnius, taip pat kitus netoliese esančius dendrologinius objektus. Medeinos šventės preliminari data ir vieta – rugpjūčio 23-24 d., Klaipėdos rajonas. Rudeninės talkos vieta kol kas nenumatyta, laukiame pasiūlymų iš Draugijos narių. Svarstoma galimybė šiemet organizuoti kelionę po Airijos dendrologinius objektus, konkrečių sprendimų dar nepriimta.

    Apsvarstytas tolimesnis internetinio Draugijos puslapio papildymas. Kviečiame visus Draugijos narius teikti pasiūlymus, siųsti pranešimus, informaciją apie savo ar kitą jiems žinomą dendrologinę veiklą ir aktualijas, rašyti straipsnius, dalintis savo pastebėjimas, nuorodomis į internete paskelbtą informaciją.

    Priimtas sprendimas leisti 75 metų ir vyresniems LDD nariams nemokėti nario mokesčio (tokius narius prašome laiškeliu pranešti toliau nurodytais el. pašto adresais arba asmeniškai).

    Kartu primename jaunesniems dendrologams, kad nario mokestį mokėti vis dar privaloma, jo dydis šiuo metu 15 eurų metams, apie savo mokėjimus ar skolas galite sužinoti, parašę bendru Draugijos el. paštu dendrologai@gmail.com arba V. Baronienei betweenaround@gmail.com

  • Sveikiname Adolfą Kišoną su 98-uoju gimtadieniu !

    Dailininkas ir dendrologas Adolfas Kišonas gimė 1926 metais gruodžio 26 dieną. Jis yra pats vyriausias Lietuvos dendrologų draugijos narys, visą savo ilgą ir turiningą gyvenimą puošiantis ir turtinantis gimtąją Žemaitiją. Prieš daugiau kaip 50 metų A. Kišonas atgaivino senąjį Degaičių dvaro parką Telšių rajone ir atidavė daug jėgų sodindamas augalus ne tik šiame parke, bet ir puoselėdamas želdynus Tel­šių mies­te bei jo apy­lin­kėse. Šiemet gerb. A.Kišonui suteiktas Telšių miesto piliečio vardas.

    Tad linkime gerb. A.Kišonui sveikatos ir stiprybės toliau puošti gimtinę augalais ir puoselėti turtingą augalais Degaičių parką. O šį parką, kuriame auga virš 300 rūšių ir veislių medžių ir krūmų, dendrologų draugija aplankys bei susitiks su jo kūrėju 2025 m. gegužės mėnesį.

    Nuotraukos iš 2011 metų, kai Adolfui Kišonui buvo įteikiamos Lietuvos dendrologų draugijos LDD Garbės nario regalijos.

  • Sveikiname Danguolę Liagienę!

    Prieš keturis dešimtmečius kukli, bet žingeidi Vilniaus universiteto studentė atvyko į Kauno botanikos sodą atlikti praktikos ir gyvai susipažinti su dekoratyviniais augalais. Ši pažintis netrukus tapo viso gyvenimo tyrimų ir veiklos sritimi. Biologijos studijos universitete, aktyvi veikla Lietuvos dendrologų draugijoje, nuolatinis žinių kaupimas, dalyvavimas augalų tyrimo ekspedicijose, mokslinėse konferencijose, praktinis darbas kuriant ir puoselėjant želdynus – toks profesinis Danguolės kelias, atvedęs ją iki Aplinkos ministerijos atestuotos želdynų projektų rengimo vadovės kvalifikacijos ir Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacijos prezidentės pareigų. O mes, dendrologai, Danguolę pažįstame kaip draugišką, santūrią, taktišką kolegę, mielą pašnekovę, kūrybingą meniškos sielos žmogų, išmintingą patarėją ir enciklopedinių žinių apie erikinius augalus lobyną.

    Gimusi stebuklingą Kūčių dieną, šiemet Danguolė sutinka savo 60-ąjį gimtadienį. Brandos, sukauptų žinių panaudojimo ir dalinimosi jomis metai. Tegu jie būna kupini naujų atradimų ir įgyvendintų sumanymų, mylinčios šeimos šilumos, kolegų ir bičiulių palaikymo!

    Visos Dendrologų draugijos vardu – dr. Valerija Baronienė

  • Su šventėmis !

    Sveikiname visus Lietuvos dendrologų draugijos narius bei bičiulius su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais ! Linkime, kad 2025-ieji metai pagaliau taptų taikos, o taip pat būtų pažinimo, kelionių ir bendravimo metai.

    Lietuvos dendrologų draugijos valdyba

  • Talka Traupio botanikos sode

    Spalio 12 dieną, šeštadienį vyko tradicinė rudeninė dendrologų talka.

    Šiemet talka vyko Traupio botanikos sode-darže Anykščių rajone. Šį sodą įkūrė ir puoselėjo šviesaus atminimo mūsų kolega Sigutis Obelevičius, šią vasarą išėjęs į amžinybės sodus.
    Kaip visuomet atvyko gausus dendrologų ir bičiulių būrys iš visos Lietuvos – dideli ir maži, specialistai ir mėgėjai, norintys padirbėti ar tiesiog pabūti gryname ore su bendraminčiais.
    Iš pradžių po Traupio botanikos sodą vaikščiojome kartu su Sigučio broliu Kęstučiu, žmona Alyte ir keturiais vaikais bei šio sodo prižiūrėtoja Lina ir jos kolege. Apžiūrėjome šią unikalią augalų kolekciją, klausėmės įdomių istorijų apie augalus ir jų atsiradimą šiame sode, glostėme šio sodo sargą Pūkį.

    Vėliau keletą valandų talkininkavome: ravėjome daržą ir jo takelius, šalinome gausiai sužėlusius savaiminius krūmokšnius, užstelbusius kolekcinius augalus, genėjome nudžiūvusias šakas, formavome medžių lajas ir atlikome kitus augalų priežiūros darbus.
    Padirbėję ir susirinkę prie suneštinių vaišių stalo, pagerbėme Sigutį tylos minute, dalinomės prisiminimais apie jį, dainavome dainas. Ir pasodinome jo atminimui skirtą ąžuoliuką bei kaštainius, linkėdami, kad sodas toliau klestėtų ir gausėtų, kad jame tebegyvuotų įkūrėjo dvasia. Po to kartu su Sigučio artimaisiais nuėjome į Traupio kapinaites aplankyti kapo. Ant Traupio kapinių tvoros tebeauga Sigučio prieš keliolika metų atrastas itin retas Lietuvoje mažas papartis – šerinė kalnarūtė (Asplenium trichomanes), kuri tapo Traupio miestelio herbo simboliu.

    Diena buvo puiki, oras saulėtas ir rudeniškai šiltas. Buvo smagu susitikti su bendraminčiais, pasišnekučiuoti. Ne kartą prisiminėme Sigutį, smagius ir liūdnus nutikimus su juo, bendras keliones ir renginius.