Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

Rudeninė talka Margupio draustinyje

Spausdinti

Rudeninė dendrologų talka vyks spalio 17 d. 10.30 val. Margupio botaniniame draustinyje. Išlestakių kaimas, Seredžiaus seniūnija, Jurbarko raj.

Įveskite į Google Maps pavadinimą Išlestakiai, ir tikrai rasite.

Darbui bus reikalingos krūmapjovės, pjūkleliai, genėtuvai, sekatoriai, taip pat darbinės pirštinės, batai ir rūbai, nes talka vyks bet kokiu oru.

Valstybinio Margupio botaninio draustinio plotas 25,25 ha, didesnioji draustinio dalis priklauso Editai ir Erikui Laiconams.
Draustinio paskirtis – išsaugoti kadagynus. Draustinio teritorijoje yra tokios Europinės svarbos natūralios buveinės:

Kadagynai - 1,85 ha.

Stepinės pievos – 9,15 ha.

Eutrofiniai aukštieji žolynai.

Šienaujamos mezofitų pievos.

Daugiau informacijos apie draustinį rasite čia: http://www.laiconas.lt/gamta/draustinis/

Savo iniciatyva p. Erikas Margupio botaniniame draustinyje yra numatęs įrengti pažintinį taką, kurio trasą jau pažymėjo, bet ten reikia pravalyti apie 1 m pločio takelį – iškirsti skirpstus, dygiąsias slyvas ir kitą augmeniją, pašalinti kelmelius. Šiems darbams reikalingos krūmapjovės su peiliais, pjūkleliai, sekatoriai; šakų nešiotojai ir geros nuotaikos kupini talkininkai.
Sodyboje nuo 2018 m. veikia speleologijos muziejus, kurį šeimininkas mums mielai parodys ir papasakos. Jis yra išleidęs knygų apie keliones ir speleologiją, besidomintys taip pat galės įsigyti. Todėl pasiimkite ne tik sumuštinių ir kavos, bet ir pinigų. Šeimininkė renka vaistažoles, gamina arbatas bei hidrolatus. Ji gali mus pavaišinti, papasakoti, kas norės galės įsigyti žolelių ir kitų gaminių.

Pasiimkite termosą su arbata bei sumuštinį sau ir draugui, nes vaišės kaip visada suneštinės. Tik neužmirškite - dendrologai vienkartinių indų nenaudoja !

Sodyboje yra poilsiavietė-pašiūrė dengtu stogu ir su laužaviete, tad šeimininkas siūlo norintiems nakvoti gamtoje, atsivežti savo miegmaišį ir kilimėlį.

Taip pat kas norės - galės išbandyti infraraudonųjų spindulių pirtį.

Kaip visuomet kviečiame visus - ir tuos, kurie negali dirbti fiziškų darbų, o tiesiog nori pabūti gamtoje su bendraminčiais.

Be abejo, turėkite apsaugos priemones nuo Covid-19 ir reikės laikytis saugaus atstumo bei kitų atsargumo priemonių.

Sunku numatyti kiek laiko ten užtruksime, bet su talka, ekskursija bei suneštinėmis vaišėmis visada trunka apie 4-6 valandas.

Esame draugiški augintiniams, kurie jeigu yra tvarkingi - visada laukiami.


Talką organizuoja dr. Loreta Semaškienė.

Koordinatės:

466580, 6114511 (LKS)

55.165085, 23.475495 (WGS)

55° 9' 54.3", 23° 28' 31.78" (WGS)

Galima važiuoti palei Nemuną pro Seredžių, galima autostrada link Ariogalos ir pro Butkiškę, kaip kam patogiau.

 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas