Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

Medeinos šventė' 2019 Mosėdyje

Spausdinti

2019 m. rugpjūčio 17-18 dienomis kviečiame švęsti miškų deivės Medeinos šventę ir dendrologų dieną!
Šiemet šventė vyks Mosėdyje, nes šis Žemaitijos miestelis 2019 m. paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine, o mus labai maloniai pakvietė į svečius Akmenų muziejaus direktorė Gintarė Sakalauskienė.
Medeinos šventė skirta geriau pažinti Lietuvos gamtines ir kultūrines vertybes, pabūti ir pramogauti gamtoje, o tradicinis šios šventės pirmos dienos atributas – tai plaukimas baidarėmis. Tad jeigu planuojate plaukti, kuo greičiau parašykite į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ir rezervuokitės vietą (-as) baidarėse. Kaina vienam žmogui yra 10 eurų, vaikams iki 6 metų nemokamai. Plauksime Minijos upe nuo Kartenos apie 2–3 valandas. Visi plaukėjai gaus gelbėjimosi liemenes.
Po plaukimo veiksmas persikels į Mosėdį, kur stovyklavietėje šalia užtvenktos Bartuvos upės statysimės palapines ir kepsime dešreles. Po to vyks ekskursija po Vaclovo Into vardo akmenų muziejų bei po gyvenamąją V.Into sodybą. Akmenų muziejus – tai ne tik unikalus muziejus po stogu, bet ir po atviru dangumi, kuriame yra surinkta įvairiausių akmenų ekspozicija, akmeninių skulptūrų skveras bei gausi retų medžių ir augalų kolekcija. 
Vakare šventė tęsis stovyklavietėje prie laužo: rungtys, žaidimai, maudynės, dainos, gal net pasirodys pati deivė Medeina.
Rugpjūčio 18 dieną, sekmadienio rytą bus kopūstienė, virta virš laužo. O tądien aplankyti planuojame:
Šilalės akmenį-kūlį, penktą pagal dydį Lietuvoje (tik jis yra ne Šilalėje, o Mosėdyje).
Šauklių riedulyną, labai įdomų gamtos kampelį, kuriame išlikę paskutinio ledynmečio, slinkusio prieš 26 tūkst. metų suformuota teritorija su gausybe iki 3 metrų skersmens akmenimis ir kuriame aptinkamos europinės svarbos viržynų, kadagynų ir kitų rūšių turtingos gamtinės buveinės.
Jeigu tik užteks viskam laiko, galėsime aplankyti Barstyčių akmenį – didžiausią akmenį Lietuvoje; Apuolės kaimą ir piliakalnį (Apuolė yra pirmoji rašytiniuose šaltiniuose paminėta Lietuvos vietovė, dar anksčiau nei pati Lietuva); Orvidų sodybą.
Šventėje laukiami visi – dideli ir maži, jūsų draugai, kaimynai ir naminiai gyvūnai – tiek plaukiantys, tiek neplaukiantys baidarėmis. Ir kaip visuomet alkoholis – mums ne brolis, o vienkartiniai indai nepageidaujami. Parašykite, kas turite laisvų vietų automobilyje, o kas neturite su kuo atvažiuoti.
Nakvosime savo palapinėse. Nors buvo ieškota Mosėdyje esančių kaimo turizmo sodybų, kuriose galėtų pernakvoti tie, kurie neturi ar nemėgsta palapinių, bet deja, visos sodybos tą savaitgalį užimtos. Tad jeigu nenorite nakvoti palapinėje – parašykite, bandysime dar ieškoti nakvynės po stogu. Stovyklavimo mokestis vienam žmogui, kurį rinks organizatoriai, bus apie 3-5 EUR (už juos pirksime dešreles ir daržoves bendrai vakarienei, pusryčių kopūstienę, rungtynių prizus bei kt.). 
Parašykite, kas ir keliese planuojate būti, net jei ir neplauksite baidarėmis, kad galėtume žinoti, kiek bus dalyvių, kiek reikės maisto ir pan.
Kai liks iki šventės savaitė, visą informaciją (kaip atvykti, ką pasiimti ir kt.) patikslinsime

Organizatoriai

 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas