Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

ĮSPŪDŽIAI IŠ SEMINARO RUMŠIŠKĖSE

Spausdinti

Gruodžio 5 dieną Rumšiškių liaudies buities muziejuje vyko adventinis seminaras. Jame pranešimą skaitė etnografė ir muziejininkė Gražina Žumbakienė apie etnografinį apželdinimą, apie tai, kokius medžius ir kodėl sodindavo mūsų senoliai šalia sodybų, kokie būdavo etnografiniai gėlių darželiai, kokias gėles sodindavo. Po pranešimo visi norintieji gavo įvairių etnografinių augalų sėklų, surinktų muziejaus sodybose.

Gamtinės žemdirbystės specialistas Laimis Žmuida pasakojo apie gamtinę žemdirbystę – kas tai yra, kuo ji naudinga gamtai ir žmogui, kaip įgyvendinti tai praktiškai gyvenime.

Rožininkė ir „Sibirkos rožyno“ vadovė Dovilė Rylienė papasakojo apie senąsias rožes, augintas Lietuvoje, kokios veislės buvo populiarios, kurios iš jų tebeauginamos iki šių dienų.

Po seminaro vykome į muziejuje esančią aukštaitišką sodybą, kur edukatorė Lorita Kulakauskienė papasakojo apie Advento papročius, mokino kaip pasigaminti ir išsikepti dzūkiškas bulvines bandas ant kopūsto lapo. Bandas kepėme senovinėje krosnyje ir jos buvo iš tiesų labai skanios.

Daugiau foto iš renginio rasite foto galerijos skiltyje


 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas