Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

SVEIKINAME SU JUBILIEJUMI KĘSTUTĮ KALTENĮ !

Spausdinti

Balandžio 18 dieną Lietuvos dendrologų draugijos garbės nariui KĘSTUČIUI ANTANUI KALTENIUI sukanka 80 metų !

Ko gero, šį žymų Lietuvos miškininką, dendrologą ir Skinderiškio dendrologinio parko įkūrėją bei prižiūrėtoją pristatinėti nereikia. Priminsime tik Skinderiškio parko istoriją, kai gerb. K.Kaltenis, prieš įkurdamas parką, tuo metu dirbo Pajieslio kolūkio eiguliu ir gyveno savo tėvo Antano Kaltenio - Paliepio girininkijos Lapkalnio eiguvos eigulio sodyboje. Nuo 1963 m., kai tėvas išėjo į pensiją, Kęstutis pradėjo dirbti Lapkalnio eiguvos eiguliu. Tuo pačiu jis pradėjo sėti ir auginti dekoratyvinius medelius ir krūmus, kuriuos labai mėgo. Jų sėklas rinkdavo botanikos soduose ir dvarų parkuose. 1971 m. K.Kalteniui buvo patikėta sutvarkyti ir performuoti didelius ganyklų plotus Kėdainių r., šalia upės Šušvės, buvusios Skinderiškio dvarvietės vietoje. Taip pamažu kūrėsi parkas.

Šiuo metu Skinderiškio parke yra sukaupta apie 1300 rūšių, formų ir veislių sumedėjusių augalų. Iš jų 1150 lapuočių ir 150 spygliuočių. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje. Parko augalų grupes K. Kaltenis derino su akmenimis - riedulių kompozicijomis, taip pat su liaudies meistrų medžio skulptūromis. Dendroparkas užima 125 ha, iš kurių 30 ha yra Šušvės užtvankos vandenų su salomis. Parko augalai suskirstyti sistematiškai pagal tris žemynus - Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

Šiandien šis parkas turi didžiulę trauką. Jame į šventes susirenka ne tik Pajieslio apylinkių gyventojai, bet ir lankytojai iš visos Lietuvos bei kitų šalių.

1993 m. K.Kalteniui skirta Valdo Adamkaus vardo premija už Skinderiškio dendrologinio parko įkūrimą ir išpuoselėjimą. 2011 m. Aplinkos ministerija skyrė Viktoro Bergo premiją už atsidavimą savo profesijai ir darbą, puoselėjant miškus.

Tad visos Lietuvos dendrologų bendruomenės vardu sveikiname gerb. Kęstutį Kaltenį jubiliejaus proga ir linkime jam sveikatos !

O visus, kurie dar nėra buvę Skinderiškio dendroparke, kviečiame būtinai jį aplankyti - šis unikalus parkas atviras visiems lankytojams visus metus.

Gerb. Kęstutis Kaltenis

Lietuvos dendrologų draugija 2011 m. Skinderiškio parke pasodino ąžuoliuką draugijos 20-mečiui pažymėti


 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas