Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

LDD valdybos posėdis

Spausdinti

Šių metų sausio 10 d. A. Stulginskio universitete įvyko LDD valdybos posėdis, kuriame dalyvavo ir Draugijos nariai S. Juknevičius bei J. Ravinskas. Aptarti aktualūs mūsų veiklos klausimai – kelionės, seminaras, susirinkimas, rudeninė talka, Draugijos leidinio ruošimas, padėtis Obelynėje ir kita.

Gegužės 9-11 dienomis keliausime į Lenkijos medelynus ir kitus dendrologinius objektus. Kelionę organizuoja E. Turskienė. Rugpjūčio antroje pusėje planuojama mokomoji kelionė – seminaras į Gruziją. Iki Gruzijos skristume lėktuvu, o ten keliautume išsinuomotu autobusu. Tiksli data, kaina ir objektai kol kas nėra aiškūs, visų prašome kantrybės. Šią kelionę organizuos A. Rutkauskas, L. Straigytė, A. Poškus, V. Baronienė.

Birželio pradžioje, 6 arba 7 dieną, visi LDD nariai kviečiami į ekskursiją Dubravos arboretume. Kurią dieną – nutarsime visuotiniame susirinkime, kuris įvyks pavasarinės mugės A. Stulginskio universitete metu, balandžio 4 d. (penktadienį). Tą pačią dieną organizuosime ir nemokamą seminarą praktinės dendrologijos klausimais, jo programa bus paskelbta vėliau.

Rudeninę talką planuojame rengti spalio 4 d. Jos vieta dar galutinai nenustatyta, pirmenybę teiksime nusipelniusių, vyresnio amžiaus LDD narių kolekcijoms.

Šiemet ketiname išleisti (arba bent parengti) didelės apimties, spalvotą, gražų leidinį apie mūsų draugiją nuo pat jos įsikūrimo iki šių dienų. Informacijos apie pastarųjų metų veiklą pakanka, bet medžiagos iš pirmųjų mūsų veiklos metų turime nedaug. Prašome LDD narių, turinčių senų nuotraukų iš Draugijos renginių, įdomių prisiminimų ar kitokios medžiagos, ją paskolinti.

Būtų ir įdomu, ir naudinga surinkti medžiagą apie svetimžemių augalų introdukciją Lietuvoje. Nemažai naujų augalų į mūsų šalį atkeliavo palyginti neseniai, bet dažniausiai šis faktas nebūdavo dokumentuojamas ir mažai kam žinomas. Tad prašome Draugijos narius, turinčios informacijos šiais klausimais (iš kur, kas ir kada pirmasis Lietuvon įvežė vieną ar kitą augalą), viską užrašyti ir siųsti kam nors iš Valdybos narių.

Posėdžio metu aptarėme padėtį Obelynės arboretume, susipažinome su gautais atsakymais į Draugijos raštus Kultūros bei Žemės ūkio ministerijoms. Svarstyti įvairūs būdai, kaip LDD galėtų padėti išaugoti Obelynę ir prisidėti prie jos tvarkymo bei atgaivinimo. Šiais klausimais prašome pamąstyti ir pasisakyti visus LDD narius.

 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas