Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

APLANKYKIME LIETUVOS BOTANIKOS SODUS

Spausdinti

Dendrologų tinklapis toliau siūlo pakeliauti virtualiai ir aplankyti visus po vieną Lietuvos botanikos sodus ir arboretumus. Vėliau galėsite ir realiai užsukite į patį sodą.

Šį kartą - apie Vilniaus universiteto botanikos sodą.

Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas įkurtas 1781 metais. Sodas net keletą kartų kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o šiuo metu pagrindinis centras yra Kairėnuose. Tai ne tik didžiausias Lietuvoje sodas, kurio bendras plotas 199 ha, bet ir vienas turtingiausių augalų kolekcijomis: čia auginama per 10 600 pavadinimų augalų. Kai kurios iš šių kolekcijų, kaip, pavyzdžiui, serbentų – vienos didžiausių Europoje,  kitose sukauptas unikalus augalų genofondas (Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijose saugoma per 600 Lietuvos selekcininkų sukurtų veislių).

VU Botanikos sodas yra ir populiari, vilniečių bei miesto svečių gausiai lankoma vieta. Sodo lankytojai čia randa atokvėpį nuo miesto triukšmo, gaivaus oro, malonių įspūdžių, o kartu sužino ir kai ką naujo apie augalų pasaulį, sodą ir sodininkystę. Sode nuolat vyksta meno parodos, muzikos festivaliai ir kiti įdomūs renginiai.

VU Botanikos sodo adresas : Kairėnų g.43, Vilnius. Kviečiame aplankyti !

http://www.botanikos-sodas.vu.lt

 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas