Pradžia Naujienos Naujienų archyvas

APLANKYKIME LIETUVOS BOTANIKOS SODUS

Spausdinti

Pavasaris vis labiau įtraukia į darbų maratoną, kad net pamirštame pasidžiaugti bundančia gamta. O juk dabar pats gražumas !

Dendrologų tinklapis siūlo pakeliauti virtualiai ir aplankyti visus po vieną Lietuvos botanikos sodus. Vėliau galėsite ir realiai užsukite į patį sodą.

Šį kartą - apie Šiaulių universiteto botanikos sodą.

Šiaulių universiteto Gamtos mokslų fakulteto Botanikos sodas buvo pradėtas kurti ant plyno lauko. Augalai pradžioje buvo įsigyti iš Vilniaus botanikos sodo, Dotnuvos žemdirbystės mokslinio tyrimo instituto, Vilniaus šiltnamių. Įrengtas alpinariumo tipo gėlynas. Dabar tai - vienas įspūdingiausių alpinariumų Lietuvoje.

Botanikos sodo plotas užima 6,5 ha žemės plotą, tačiau gyvų augalų dokumentuotos kolekcijos yra sukauptos 2,5 ha plote. Kolekcijose auginama 3836 taksonai ir veislės. Iš jų 991 sumedėję augalai.

Nors Šiaulių universiteto GMF Botanikos sodas jauniausias bei mažiausias plotu sodas Lietuvoje, tačiau kolektyvo tikslas kaupti naujas bei praturtinti jau turimas augalų kolekcijas, toliau vystyti mokslinius–tiriamuosius darbus ir siekti, kad Botanikos sodas taptų grožio ir ramybės oaze Šiaulių mieste. Botanikos sodas nėra vien universiteto padalinys. Jis skirtas šiauliečiams, kraštiečiams ir visiems besidomintiems augalų įvairove.

Nuo 2007 metų Šiaulių universiteto Gamtos mokslų fakulteto Botanikos sodui vadovauja prof. dr. Asta Klimienė.

Dendrologas - Vaidas Juknevičius.

Aplankykite Šiaulių u-to botanikos sodą galite adresu Paitaičių g. 4, LT-77175, Šiauliai,
http://www.sodas.su.lt/

 


 

Pradžia Naujienos Naujienų archyvas