Pradžia
Naujienos

Lietuvos dendrologų draugijos ir VDU ŽŪA MEF seminaras „Miesto želdynų aktualijos 2019“

Spausdinti

Tradiciškai pavasarinės mugės "Ką pasėsi...2019" metu Lietuvos dendrologų draugija kviečia visus besidominčius į seminarą, kuris vyks 2019 04 05 Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (buvęs ASU arba LŽŪU), centriniuose rūmuose 503 auditorijoje (Studentų g.11, Akademija).

Seminaro pradžia 11.00 val., trukmė apie 2 val.

PROGRAMA:

1. Marc Meijer (įmonės Normeninstituut Bomen direktorius, Olandija) - „Spygliuočių medžių tinkamumo miestams patirtis Olandijoje“.
2. Dr. Jurga Motiejūnaitė (Gamtos tyrimų centras) - "Kerpės ant spygliuočių – ar pažįstame?“
3. Dr. Svetlana Markovskaja, Kristina Raitelaitytė (Gamtos tyrimų centras) - „Svarbiausių spygliuočių spyglių grybinių ligų: rudosios spyglių dėmėtligės, raudonžiedės spyglių degligės ir pušų paprastojo spygliakričio vizuali simptomatika ir atpažinimas“.

4.Rimvydas Kareiva (LDD) -„Pušų aklimatizacija Lietuvoje. Istorija ir rezultatai“.

5. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atstovas - „Karantininių organizmų - Fusarium circinatum, Mycosphaerella dearnessii ir Mycosphaerella pini - biologija, paplitimas ir fitosanitarinės kontrolės priemonės“.

6. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atstovas - „Tarptautiniai augalų sveikatos metai 2020. Grėsmės ir iššūkiai“.


Nuo 13.30 val. vyks visuotinis Lietuvos dendrologų draugijos narių susirinkimas. Į jį kviečiame ir tuos, kurie norėtų tapti draugijos nariais.


Atnaujinta Pirmadienis, 18 Kovas 2019 15:21
 

Kaip Vydūną pagydė miškas ir ko mus moko japonai?

Spausdinti

Andrejus GAIDAMAVIČIUS

Informacijos šaltinis: http://www.gyvasmiskas.lt/kaip-vyduna-pagyde-miskas-ir-ko-mus-moko-japonai-andrejus-gaidamavicius/

Rokiškio krašto muziejaus archyve atkapsčiau šią nuotrauką – Vydūno paskaita Sarapiniškio miške, 1923 m. (autorius nežinomas).

Kodėl paskaita buvo miške, kodėl jaunimui ir ką jis pasakojo, ranka rodydamas į medžius – nežinome, bet galime numanyti. Vydūnas tautą lygino su augmenija, medžiais, kurių kiekvienas auga, žydi ir bręsta savame plote – Tėvynėje.

Vydūnas mokė klausytis miško: „Kartais jis šneka taip tyliai, jog išgirsti tik atidžiau įsiklausęs. Tada atrodo, kad miškas kažką pasakoja. Kartais jis gaudžia tarytum didelis choras, pasakoja ir dainuoja apie savo likimą, kai audra lanksto medžius, laužo šakas, žaibas skaldo tvirčiausius medžius, trupina ąžuolus. Miškas išpasakoja visus džiaugsmus ir nelaimes, kurias patyrė tėvynė. Kartais, įsiklausius į miško gaudesį girdėdavai, kad tėvynė ir pasaulis buvo pilni vien skausmo ir kančios. O kitą kartą pasiklausęs jusdavai džiugų tėvynės praeities alsavimą.“

Vydūnas, būdamas ne tik mąstytoju, bet ir sveiko gyvenimo būdo mokytoju, labai anksti suprato terapinę miško naudą. Dar būdamas dvidešimties jis susirgo tais laikais nepagydoma laikyta tuberkulioze. Bet išsigydė. Išsigydė vaikščiodamas po pušynus, darydamas kvėpavimo pratimus ir pakeitęs mitybą. Sklido gandai, kad Vydūnas, gydymosi tikslais, po mišką vaikščiodavo nuogas. Bet ne tiek fizinį miško poveikį jis vertino, kiek miško galią gydyti žmogaus dvasią, ką laikė svarbiausiu dalyku gydant bet kurią ligą.

Deja, Vydūno mokymas tarpukariu buvo nesuprastas, sovietmečiu – nepriimtinas, o dabartiniu metu – užmirštas. Atvyksta koks japonas, papasakoja, kaip jų šalyje valstybinis miškų ūkis yra įsteigęs kelias dešimtis miško terapijos centrų, o mes tik kraipome galvas, laikome tai egzotika. Bet slapta patys praktikuojame, ieškodami miškuose sielos atgaivos ir ramybės.

Kodėl slapta? Todėl, kad pinigo kultas pastatė mumyse tokias materializmo bažnyčias, įkalė tokias dogmas, kad viskas, ko neįmanoma pinigais išmatuoti, atrodo nesvarbu ir nerimta.

Neseniai Alytuje dalyvavau susitikime su gyventojais dėl Punios šilo paskelbimo lankomu miško rezervatu. Klausydama mūsų mokslinių išvedžiojimų apie biologinę įvairovę ir ginčus dėl sanitarinių kirtimų, viena sveikuolė tarė: „Dabar miestuose žmonės labai sunkiai dirba, yra pervargę, pilni stresų, pikti, kamuojami psichosomatinių ligų. Kur jei nei Punios šile, natūralioje gamtoje jie galėtų viso šito atsikratyti?“.

Atnaujinta Pirmadienis, 15 Spalis 2018 10:11 Skaityti daugiau...
 

Kraštovaizdžio architektūra Baltijos šalyse – šimtmečio retrospektyva ir ateities perspektyvos

Spausdinti

Kviečiame į tarptautinę konferenciją „Kraštovaizdžio architektūra Baltijos šalyse – šimtmečio retrospektyva ir ateities perspektyvos“, kuri vyks 2018 m. spalio 12 d., Aleksandro Stulginskio universitete, IV rūmuose, Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno r. Renginio pradžia 9.30 val.

Konferencijos metu bus eksponuojami Lietuvos ir užsienio kraštovaizdžio architektų darbai. Pristatysime IFLA Europe kraštovaizdžio architektų darbų parodą Landscape Architecture as a Common Ground, kurioje darbai iš 24 Europos šalių.

 

Taip pat bus galima susipažinti su ASU Agronomijos fakulteto Želdininkystės programos studentų darbais.

 

Renginys nemokamas.

 

Detalesnė konferencijos programa:

 

file icon pdf LKAS_Konferencija_2018_10_12_Programa.pdf

Atnaujinta Ketvirtadienis, 11 Spalis 2018 09:14
 

Tarptautinė mokslinė konferencija "Kūrybiniai procesai želdynuose"

Spausdinti

Mieli kolegos,


Kviečiame Jus atvykti spalio 18 d. į kasmetinę tarptautinę mokslinę konferenciją  „KŪRYBINIAI PROCESAI ŽELDYNUOSE“, kuri vyks KMAIK, Girionyse, Liepų g. 1, Kauno raj.


Programa ir išsamesnė informacija pridedama.


Dėl išankstinės sąskaitos, (nurodant įmonės pavadinimą, kodą, PVM kodą ir adresą) rašyti el. paštu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , PVM sąskaita faktūra bus atiduota atvykus.

 

Konferencijos 'Kūrybiniai procesai želdynuose

Atnaujinta Pirmadienis, 01 Spalis 2018 16:20
 

Kelionė-seminaras: "Slovėnijos ir Kroatijos parkai, gamtos ir kultūros paveldo savitumai bei botani

Spausdinti

 

LIETUVOS  DENDROLOGŲ  DRAUGIJA  IR LIETUVOS GĖLININKŲ SĄJUNGA  KVIEČIA

 

Į kelionę - seminarą: "Slovėnijos ir Kroatijos parkai, gamtos ir kultūros paveldo savitumai bei botanikos sodų augalų įvairovė"

 

Kelionės data 2018 06 30 - 07 10

Kelionės organizatorius: UAB ''Guliverio kelionės"

Kelionių organizatoriaus prievolių užtikrinimo draudimas GJELT Nr.2668562, galioja iki 2019 05 19


Kelionės programa (trumpas aprašymas)

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Slovėniją. Lankome Mozirski gaj parką*, Liublianos botanikos sodą. Nakvynė viešbutyje Slovėnijoje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame Slovėnijos Volčji Potok Arboretumą*, Postoinos urvus*, Predjamos pilį*. Nakvynė viešbutyje Kroatijoje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į UNESCO saugomą Plitvicos ežerų nacionalinį parką*. Kelionė per Kroatiją. Vėlai vakare atvykstame į Makarskos kurortą. Trumpa pažintis su Makarskos kurortu. Nakvynė.

5 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems dienos išvyka laivu** į Hvaro ir Bračo salas. Nakvynė Makarskos kurorte.

6 diena. Dienos išvyka į Dubrovniką, pakeliui lankome Trsteno arboretumą*. Pageidaujantiems plaukimas** į Lokrum salą, kur įsikūręs botanikos parkas. Nakvynė Makarskos kurorte.

7 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Po pietų siūlome aktyviai praleisti laiką kalnuose. Mažais autobusiukais važiuosime į Biokovo gamtos parką**, aplankant Biokovo botanikos sodą Kotišina. Nakvynė Makarskos kurorte.

8 diena. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Nakvynė Makarskos kurorte.

9 diena. Vykstame į Splitą. Ekskursija po miestą. Lankome Kirkos upės krioklių parką*. Vykstame į Kroatijos sostinę Zagrebą. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Pusryčiai. Lankome Zagrebo universiteto botanikos sodą, Mariboro universiteto botanikos sodą*. Vykstame į patį Mariborą – antrą didžiausią Slovėnijos miestą, lankomės prie seniausios vynuogės, įtrauktos į Gineso rekordų knygą. Vykstame į viešbutį Čekijoje.

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Platesnę kelionės programą bei lankomų objektų aprašymus skaitykite žemiau.

 

Kelionės kaina 490 eur + lankomi mokami objektai* apie 120 eur.

Papildomai galima pasirinkti maitinimą (5 pusryčiai ir 5 vakarienės) gyvenant Makarskos kurorte 65 eur (galima užsisakyti tik 5 pusryčius 30 eur arba tik vakarienę 35 eur)

 

Į kelionės kainą (490) įskaičiuota:

Atnaujinta Trečiadienis, 13 Birželis 2018 11:55 Skaityti daugiau...
 


Puslapis 1 iš 4

Pradžia